Perşembe, 22 Ekim 2020
.
.
Bilgisel

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye

Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye

Tarih
Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye

 

Dünya, artık değişimin ve dönüşümün sancısına girdi. Birinci Dünya savaşından bu yana dünyayı tek kutupla yöneten güçler, Artık bunun daha fazla ilerleyemeyeceğini anladı ve bu duruma müdahale etmeye karar verdi ama herşey onların istediği gibimi olacak yoksa yeni oyuncular sahadamı olacak. Gelin beraber öğrenelim.

 Dünya ilk büyük savaştan bu yana tek kutupla yönetilmekteydi, bu kutup ise ailelerdi.(Rothschild, Rockefeller vs) Bu aileler dünyayı tamamen etkisi altına aldı, nasılmı? Faiz gibi emperyalist sistemler sayesinde. Bugün dünyada kurulu olan bütün devletlerin merkez bankaları Rothschild ailesi tarafından kurulmuştur(Türkiye dahil) ve başkanlarını atamıştır.

Bu bankalar sayesinde devletlerin para politikalarını kendi atadığı başkanlarla kendi sistemlerine göre dizayn etmiştir ve bu şekilde trilyonlarca dolar kazanmanın yanı sıra dünyanın her yerine yayılmış olup devletleri kendilerine bağımlı kılmışlardır.

Bugün sadece Rothschild ailesinin servetinin 15 ila 20 trilyon dolar olduğu düşünülmektedir ki bu rakam sadece sızdırılan rakam. Aileler için dünyayı yönetmek hayati bir meseledir çünkü “Evangelizm” dedikleri mezhep onları buna zorlamaktadır. Evangelizm’in en önemli metodu dünyada savaşlar ve kargaşalar çıkararak (Haşa) Tanrı’yı kıyamete zorlamaktır çünkü inanışlarına göre Evangelizme biat eden herkes kıyametten sonra kurulacak yeni dünyada söz sahibi olurken inanmayanlar kendilerine köle olarak itaat edeceklerdir.

Bugünkü Yahudi ve Hristiyan’ların birlikteliğini buna bağlayabiliriz. Sistem bu zamana kadar sorunsuz işliyordu, ta ki bahsettiğimiz gücün büyütüp dünyanın başına bela ettiği ulusçuluk metoduyla hareket eden Derin Amerika ile çıkarları çatışana kadar, peki neden?

Amerika Birleşik Devletleri ile küreselci aileler neden kavga içerisinde gelin birlikte açalım. Az öncede dediğimiz gibi “Küreselci” ailelerde yeni düzenden yana ama kendi istediği şekilde, istedikleri ise dünyadaki tüm devletlerin bağlı olduğu bir dünya hükümeti, ancak bu istedikleri Derin Amerika tarafından kabul görmemekte ve ikiside dünyayı tek başına yönetmek istemekte. Küreselciler bunu gördükleri için daha önce Japonya ve Güney Kore’ye yaptığı gibi Çin’i büyüttü, küresel bir güç haline getirdi ve ABD’nin karşısına dikmeye çalıştı ama bekledikleri gibi olmadı, çünkü herşeyin farkında olan Derin Amerika bir Çin açılımı yaparak ekonomisinin %60’ı hizmet sektörüne bağlı olan Çin’in hizmet pazarında Amerikan şirketlerine büyük yer verdi.

Ancak büyümenin ve arkasındaki gücün verdiği özgüvenle şımaran Çin, Derin Amerika’nın tüm ortaklık tavsiyelerine uymayarak “Bir Kuşak Bir Yol” gibi dünyaya açılmasını sağlayacak projelere ortak kabul etmediğini ilan etti ve bununla kalmayarak eski ve yeni dünyanın en önemli noktalarından olan Afrika’da büyük açılımlar yaptı.

Tabi Çin’in büyümesi için olmazsa olmaz olan unsur petroldür. Çin bunu çözmek için İran’la yakın ilişkiler kurdu, Irak ile 500 milyar dolarlık anlaşma imzaladı ve herşeyin kendi lehine gittiğini düşündü. Ama öyle olmadı.. Derin Amerika ilk başta Çin’in petrole ulaşmasını engellemek için İran’ı yoğun ambargoya maruz bıraktı.

Irak’ta hükümetler devirerek anlaşmanın yürürlüğe girmesini geri plana attı, tabi Çin’i büyüten ve ABD’nin karşısına çıkaran İngiliz aileler buna çözüm olarak bir sistem geliştirdi adı “Proxy” bu sistem İran’ın Avrupa ile gizli bir sistem üzerinden ticaretini sağlıyordu. Bunu gören Derin Amerika her zaman hissettirdiği ancak en son seçenek olarak elinde tuttuğu “Biyolojik Savaş” kozunu kullanmayı tercih etti. Bu sayede 1 taşla 1 kaç kuş vuracaktı, dahada açalım; Evet ABD süper güç ancak 21 trilyon dolar GSYİH’i olan ABD’nin 23 trilyon dolarda borcu vardı, çoğunluğu Çin’e olan borçlar.

Bir süper güç bu kadar borçla daha fazla yol alamazdı, bunun için kendi ürettikleri virüsü, Wuhan’daki viroloji enstitüsünden dünyaya yaydı ve Çin’in dünyaya virüs bulaştırdığı endişesini yaydı, ama asıl amaç başka; ABD ülkesinde ve dünyada 100 binlerce insanın ölümünden sorumlu tuttuğu Çin’e tazminat davaları açarak hem en büyük rakibini eleyecek hemde borç sorununu halledecekti, tabiki Çin’in bu parayı ödeyecek gücü yok ancak Amerikan avukatlar şimdiden 22 trilyon dolarlık dava açarak adımını attı. Çin’in bu parayı ödeyemeyeceğini bildiği için borçlarına sayacak ve virüs yüzünden batan 23 milyon Çinli şirketin stratejik olanlarını kendileri alarak Çin’i kontrol altında tutacaktı.

Plan şuana kadar Derin ABD’nin istediği gibi gidiyor ancak İngiliz ailelerin cevabı ne olur henüz bilinmiyor. Bilinen şu iki taraf arasındaki kavga dahada şiddetlenerek devam edecek. ABD, Pasifik’e tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir yığınak yaptı. 3 uçak gemisi grubu namı diğer “Darbe Grubu”

Yeni Düzende Türkiye’nin Rolü

Kurulmakta olan yeni düzende Türkiye’nin rolü oldukça önemli, Türkiye’nin stratejik konumunun üretim altyapısının önemini inanın bizden başka herkes çok iyi biliyor. Türkiye kimin elini kaldırırsa o kazanacak bunuda biliyorlar o yüzden hiçbir taraf Türkiye’yi kaybetmek istemiyor çünkü öyle bir lüksleri yok.

Dahada açmak gerekirse yeni düzende büyük güçler artık üretimin tek bir elde toplanmaması gerektiğini anladı ve üretimi yaymaya karar verdi. Dediğim gibi kaliteli ve gelişmiş üretim altyapıdı sayesinde Türkiye akla gelen ilk ülke. Türkiye, Ortadoğu’da, Akdeniz’de, Mağrip ülkelerinde attığı stratejik adımlar sayesinde küresel anlamda söz sahibi bir ülke oldu, yeni dünyanın en önemli bölgelerinden Akdeniz’de haklarından zerre taviz vermeyerek ve bunu meşru Libya hükümetiyle yaptığı anlaşmayla pekiştirerek gücünü ortaya koydu ve yeni dünyada “bende varım” dedi.

Bu minvalde Başkan Erdoğan’ın kullandığı dil çok önemli “Hiçbirşey Eskisi Gibi Olmayacak” cümlesi bu anlamda yabana atılmaması gereken çok önemli bir mesajdır. Allah’ın izniyle biz Suriye’de, Irak’ta, Libya’da ve Yemen’de şuan olduğundan çok daha önemli adımlar atarak yeni dünyanın vazgeçilmez bir küresel gücü olacağız, bundan hiç kimsenin hiçbir şüphesi olmasın.

Yeni Düzen = Türkiye = Ortadoğu

 

Seyyah Medya Editörü Mahmut (@MahmutSulu_) hazırladı

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE