Salı, 04 Ağustos 2020
.
.
Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor.

Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

- Kurban için tüm kurumlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. Kesilecek küçük ve büyük baş kurbanlıkların hepsi yerli üretimdir.

- Gereken tedbirler ağırlıklı olarak yerel yönetim vasıtasıyla alınmıştır. Bayram için yolculuğa çıkacak tüm vatandaşlarımıza dikkatli olmalarını istiyoruz.

- Virüs salgının devam ettiği şu günlerde gerek bayramlaşırken gerek kurban keserken sosyal mesafe, temizlikten asla taviz vermeyelim. İnşallah çoğu gitti azı kaldı. " Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"

- Askerlerimizi taşıyan otobüsün kaza yapması sonrası ölü ve yaralılarımızın olduğunu öğrendik. Komutanlarımız olay yerine intikal etti ve mevcut durumla ilgili bilgileri aldılar. Bu elim kazada şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dilerken yaralılarımıza da şifa bulsun.

- Kendi gerçeklerinin ve gücünün idrakinde bir Türkiye var.

- Kimsenin toprağında zenginliğinde gözümüz yoktur.

- Gelecekteki hjedelerimizi gerçekleştirmek için ne gertekiyorsa yapmaya hazırızı. - Kendimizi sürekli yeniliyoruz.

- Dünyada devletler ve toplumlar arasındaki mücadelenin değiştiğinin farkındayız. - Siyasi ekonomik, askeri her türlü rekabetin değişen diline kendimizi sürekli yeniliyoruz. Hem masada hem sahada gerekli mücadeleyi veriyoruz.

- Ayasofya'nın Fatih'în vakfiyesine yeniden uygun bir şekilde ibadete açılması ülkemizin egemenlik haklarını kullanma konusundaki kararlığınının son örneklerindendir.

- Ayasofya'yı bir Cuma günü aslına rücu ettirdik.

- Milletimiz varını yoğunu ortaya koyarak düşmanı topraktan attıktan sonra bu mabedin kubbeleri şükür duasıyla inlemiştir. Bugün yeniden yemin ediyoruz bayrağımıza, vatanımıza kimsenin el uzatmasına izin vermeyeceğiz.

-Türkiye yeni bir diriliş mücadelesi veriyor. Büyük ve Güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz.

 

Tv100

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE