Pazartesi, 10 Ağustos 2020
.
.
Yazar: Naci Taban
Naci Taban

ALMANYA VE SALLADIĞI PARMAK

Almanyada Hitleri övmek, Yahudi soykırımı yoktur demek suçtur. Hemde büyük suç. Fransada Ermeni soykırımı olmamıştır demek yasaktır. Diyemezsiniz. Demeyi denemeyi denerseniz, sizden şırıngasız kan alırlar. Kodesi boylarsınız.

Bunlara rağmen Türkiyde, “15T darbe kalkışması tiyatrodur. Erdoğanın tezgahıdır, kontrollu iştir” diyebilirsiniz. Bunu derseniz Almanya, Fransa, Amerika sizi alkışlar affferim bee demokrat yavrum benim diye sizi kucağına alıp hoplatır !


Almanyanın americanın kucağında hoplatılmak kime ne kadar zevk verir onu bilemeyiz elbet. Bildiğimiz, her ülkenin eğrisiyle doğrusuyla kendine göre kırmızı çizgileri vardır. Vatandaşlarının da diğer ülkelerin de bu hassas olduğu konulara saygılı davranmasını bekler. Beklemekle kalmaz kanuni yaptırımlarla uymaya zorlar.


Almanyadaki Sosyal Medya yasaklarından bir örnek verecek olursak; Yalan haber yapmak, yalan haberi yaymak veya bir vatandaşı, bir siyasetçiyi ölümle tehdit etmek büyük suçlar kapsamına alındı. Ayni Almanyada Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı RT Erdoğan’ın başına silah dayanmış afişlerini asmak posterleri dolaştırmak “ifade özgürlüğü” !


Bu gün Alman basınında Redaktion Netzwerk Deutschland’da bir haber ilişti gözüme. Hükümetin hakim ortağı CDU bir karar aldı. Sosyal medya üzerinden partiyi veya CDU’lu siyasileri zarar verecek şekilde eleştirmek YASAKLANDI.

Bunu yapanlar partiden ihraç edilecek. Evet ne ben yanlış yazdım ne de sizler yanlış okudunuz. Almanyada hükümet partisini eleştirmek YASAK.


Bunu yapan Diktatör Erdoğan olsa, hani insanları dillerinden

sürüklerek zindanlara atan, zavallı öğrencicikleri, gazetecileri etlerini asitle eritip kemiklerini kıyma makinasına atan diktatör yapsa tamam adam diktatör abi yapar der susarım da, Bu Almanya be Almanya !!!
Her cümlesinde Demokrasinin mucidi edasıyla parmak sallayan, demokrasi, fikir-ifade özgürlükleri dersi veren Merkel’in partisi. Bunu diyen yılda ortalama 200-300 caminin kundaklanıp saldırıya uğradığı islamofobik Almanya hükümetinin ana ortağı parti ! O size her şekilde parmak sallamayı kendisinde hak görür. PKK der, DHKP-C der, FETÖ der bölücü, anarşist, katil ne kadar American oğlanı varsa barındırır palazlandırır.


NATO partnerim bu ne iştir n’oluyoruz derseniz; “Bizde demokraaasi, fikir-ifade özgürlüğü var” der. Yerseniz elbet. Bu güne kadar yedik de bundan sonra yemeyelim bari. Kendisi 2017 yılının 7-8 Temmuzunda Hamburgtaki G20 zirvesi esnasında yapılan karşıt protesto gösterilerinde Polise bira şişesi fırlatan gençlerin cinsine gözündeki yaşa öğrenci mi işçi mi olduğuna bakmadan 2 yıl 7 ay hapise tıkıverir.


Sen 15T gecesi darbeye kalkışıp 6-7 saat içinde 251 vatandaşını şehit, 2196 vatan evladını Gazi edip yaralayan, TBMM’yi ve Polis Özel Harekat Merkezini F-16’larla bombalayan alçak oğlu alçak hain FETÖCU darbecileri yargılamaya başlarsın, haktı hukuktu diye parmak üzerine parmak sallar.


Peki Almanya bu densizliğe bu başka ülkelerin iç hukukuna bu denli karışabilme müdahil olabilme terbiyesizliğine nasıl cüret edebiliyor derseniz.


Daha dün kadar yakın zaman içinde Polisinizin tabancasını ve mermisini bile onlardan onların istediği şartlar altında temin etme mecburiyetimiz ve aramızda alman vakıfları kanalıyla beslediği devşirme american malı devrimciler, Berlin muhibbi Bellevue Sarayı yalakası Gazeteciler, Kabesi Doyçe Mark veya Avro olan sahtekar dindarlar, Alman elçilerinin, elçilik kavaslarının sözlerini emir telakki eden vatan millet düşmanı İttihatçı kafalı ezik siyasiler eliyle cüret ediyor


En değer verdiği muhiblerinden biri şu sıralar yargılaması süren “Kızıl” lakaplı Soros’un parasının bekçisi –kasası olduğunu söyleyenler de var-. Devrimci ama ayni anda üst kalibre kapitalist, oportünist şaşkın lümpenlerden biri.
Almanyanın parmak sallarken bu kadar hırçınlaşıp züccaciyeci dükkanına girmiş fil gibi ortalığı dağıtmasının esas nedeni ise; bu güne kadar Berlinden aramaya bile etmeye tenezzül etmeden elçilik binasından edilen telefonla işlerini halledenlerin karşısında Erdoğan-Çavuşoğlu ikilisinin –ve ekiplerinin- çok başarılı dış politika hamleleriyle başta Doğu Akdeniz bir çok alanda Almanya/AB’nin önüne geçmiş olması.

 

 

Yazar İçeriğini Paylaşın :

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE